Bayer Aspirin 300mg

3.50

Objawowe leczenie dolegliwości bólowych o małym i (lub) umiarkowanym nasileniu.

Brak w magazynie

FacebookTwitterGoogle PlusEmail

Opis

Sklad:
Kwas acetylosalicylowy 300mg, 150mg sód
Aspirin Bayer zawiera kwas acetylosalicylowy, który działa przeciwbólowo, przeciwzapalnie i przeciwgorączkowo.

Wskazania:
Objawowe leczenie dolegliwości bólowych o małym i (lub) umiarkowanym nasileniu (np: bóle głowy, bóle zębów, bóle mięśniowe).
Objawowe leczenie dolegliwości bólowych i gorączki w przebiegu przeziębienia i grypy.

Dawkowanie:
Lek Aspirin należy zawsze stosować zgodnie z zaleceniami lekarza. W przypadku wątpliwości należy ponownie skontaktować się lekarzem lub farmaceutą. Zazwyczaj stosowana dawka leku Aspirin , to:
Dorośli:
jednorazowo od 1 do 2 tabletek musujących. W razie konieczności dawka jednorazowa może być powtarzana co 4 do 8 godzin. Nie należy przyjmować więcej niż 8 tabletek na dobę. Nie podawac dzieciom ponizej 16 roku zycia.

Kiedy nie stosować leku Aspirin: jeśli u pacjenta stwierdzono uczulenie (nadwrażliwość) na substancje czynne, inne salicylany lub którykolwiek z pozostałych składników leku Aspirin, jeśli u pacjenta występuje skaza krwotoczna,jeśli u pacjenta występuje choroba wrzodowa żołądka lub dwunastnicy,jeśli u pacjenta występuje ciężka niewydolność serca lub ciężka niewydolność wątroby lub ciężka niewydolność nerek,jeśli u pacjenta występują napady astmy oskrzelowej w wywiadzie, wywołane podaniem salicylanów lub substancji o podobnym działaniu, szczególnie niesteroidowych leków przeciwzapalnych,jeśli pacjent stosuje jednocześnie lek metotreksat (stosowany m.in. w chorobach nowotworowych) w dawkach 15 mg na tydzień lub większych,

Dzialania niepozadane:
Prosze zapoznac sie z trescia ulotki przed zazyciem leku, gdzyz Asprin wykazuje wiele dzialan niepozadanych, zwlaszcza w poloaczeniu z innymi lekami.